MICHAELA LALÍKOVÁ

K józe jsem se dostala  na podzim roku 2010 po špatných životních zkušenostech. Odjela jsem tehdy na víkend pro ženy, kde jsem měla v úmyslu jako vždy absolvovat všechny hodiny rychlého cvičení (dance aerobik, step aerobik, spinning….). Po dlouhém přemlouvání, že mi hodina power jógy udělá dobře, jsem to šla zkusit, a už s tím nejde přestat.

Bylo to pro mě něco nového, co mě uchvátilo. Jsem velmi hyperaktivní člověk a netušila jsem, že se můžu tak zklidnit.

Také jsem v roce 2011 poprvé navštívila PRANAVA JÓGA CENTRUM a poznala Lenku Knag. Návštěva studia ve mně zanechala hluboký zážitek a otevřela mi jinou cestu.

V roce 2012 jsem absolvovala akreditovaný kurz Instruktor Body and Mind v Ostravě. Mezi lekce Body and Mind patří: Balanční cvičení (s vlastním tělem, s overballem, s fitballem, s Bosu), formy jógy, chi-toning, body controll, lekce relaxace a další. V roce 2015 jsem absolvovala  akreditovaný kurz  „Instruktor jógy“ se zaměřením „Jóga pro zdravá záda“.

Lektorovat mě donutily kolegyně v práci, které se chtěly také začít protahovat a posilovat své tělo. A protože máme sedavé zaměstnání, tak jsem začala se Spinální jógou. V současné době jsem k tomu přidala Jógu pro zdravá záda.

Jóga se mi stala velice blízkou a zároveň je to životní cesta, která zůstane člověku už na zbytek života.